Pierwszy stanik - bielizna dla kobiet | KEY

Mamo

TO JUŻ CZAS

Pierwszy stanik z miseczkami - my first bra

Ważny Moment

Wejście w opowieść o pierwszym staniczku to tak naprawdę wejście w Świat Kobiecości. Naturalną przewodniczką po tym nowym świecie jest Mama. Czasami staje się nią inna bliska Kobieta – starsza siostra, ciocia, babcia..

Pierwsza rozmowa o piersiach i potrzebie stanika to Ważny moment – zarówno dla tej młodej, dopiero wchodzącej w nowy świat, jak i dla tej starszej, dojrzałej Kobiety… warto więc zacząć rozmowę od uśmiechu i pogratulowania Wejścia w nowy etap Życia. Zachęcić do podejścia do siebie i swojego ciałka z dużą dozą czułości i miłości, bo Nasze ciałko to Nasza najlepsza przyjaciółka… taka, którą mamy od zawsze, ale zaczynamy ją głębiej poznawać dopiero podczas dojrzewania.

A Moment pierwszej miesiączki i pierwszego staniczka to niebagatelne doświadczenia, które niesiemy przez resztę naszego Życia. Warto zadbać o jak najmilsze Wspomnienia z tego Czasu.

opowiada Karolina

GŁOS MAMY

Z mojego doświadczenia wynika, że temat zakupu pierwszego biustonosza był dla mojej córki bardzo wstydliwy i krępujący. By dodać jej otuchy opowiedziałam jej o własnych doświadczeniach, kiedy byłam jej rówieśniczką i starałam się delikatnie przygotować Basię do zakupu „jej pierwszego biustonosza”. Kiedy córka poczuła się już bezpiecznie, Wspólnie oglądałyśmy i omówiłyśmy kroje staniczków. Wyjaśniłam, że wielkość i rozstawienie piersi są sprawą bardzo indywidualną, ale jedno jest pewne – kiedy buduje się tkanka piersiowa, młoda kobieta nie potrzebuje fiszbin, ponieważ ich zadaniem jest „stabilizowanie biustu”. A nastolatkę fiszbina może cisnąć, uwierać i być dla niej niezdrowa.

MY FIRST BRA - RADOŚĆ Z DORASTANIA

Pracując nad idealnym krojem staniczków dla dorastających dziewczynek stworzyliśmy cztery modele, które sprawią, że z pozoru trudny temat może przerodzić się w ekscytującą i radosną chwilę. To też świetny moment, aby podczas intymnych rozmów i wspólnych zakupów wzmocnić tę wyjątkową relację jaka tworzy się między córką a mamą.

Aby ułatwić wybór odpowiedniego modelu przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek!

- Pierwszy stanik powinien być miękki, bez przeszyć i z naturalnej dzianiny, który delikatnie otuli ciało nastolatki – polecamy TBM120

- Dobrym wyborem będzie także TBM 122 o tym samym kroju co TBM 120, ale wykonany z dzianiny o satynowym połysku. W oczach dziewczynki może być bardziej atrakcyjny. A bawełniana, naturalna wyściółka wewnątrz miseczek dba o komfort noszenia przez cały dzień.

- Jeśli dziewczynka odczuwa potrzebę większej stabilizacji, warto przymierzyć TBC 024 lub TBC 122 z satynowym połyskiem. Ten krój doskonale zatroszczy się o trochę większy biust za pomocą wzmacniających przeszyć, które zapewnią mu prawidłowe oparcie.

Dbamy o wrażliwy biust nastolatki
Miękkie, termicznie modelowane gąbeczki w miseczkach szczególnie polecamy dla dziewczynek o „wrażliwych” sutkach.
Brak wewnętrznych przeszyć i cięć powoduje, że miseczka łagodnie przylega do całej piersi będąc „niewyczuwalną”.
Dbamy o delikatny biust nastolatki
Miękkie gąbeczki w miseczkach zabezpieczają delikatny biust, szczególnie w czasie zajęć z wychowania fizycznego.

Z myślą o starszych dziewczynkach zastosowaliśmy delikatne przeszycia, które dodatkowo wzmacniają miseczkę zachowując swoją miękkość.

Dodatkową zaletą naszych staniczków jest brak fiszbin. W ich miejscu zastosowaliśmy wzmacniające, nieuciskowe przeszycia dla jeszcze większego komfortu.
To bardzo ważne, biorąc pod uwagę fakt, że biust dziewczynki cały czas rozwija się i nic, absolutnie nic, nie może go uciskać i krępować.

Biustonosz dla nastolatek

Key to sklep pełen pasji i radości tworzenia rzeczy wyjątkowych. Projektując naszą kolekcję, zachwycamy się magią kolorów i wracamy do rytmów płynących w Naturze. Wiemy, że energia zawarta w naszych ubraniach, będzie później towarzyszyła noszącym je osobom. Starannie dobieramy kroje i materiały, by były odpowiednie do potrzeb nastolatki. Wiemy, jak ważne w projektowaniu odzieży dla nastolatek jest uczucie komfortu, jaki zapewnia dobrze dobrana bielizna. Dlatego nasz staniczek My first bra, przeznaczonydla młodych dojrzewających dziewcząt ma wyjątkową konstrukcję i nie zawierają fiszbin. W każdej kolekcji Key znajdziecie ubrania dla nastolatek – radosne piżamki, lekkie dziewczęce komplety, zabawne homeweary i kolorowe sukieneczki, które towarzyszyć im będą na wakacyjnych wyjazdach i letnich obozach. A dedykowane im ciepłe bawełniane i flanelowe piżamki miło ogrzeją i będą doskonałym grudniowym prezentem dla każdej nastolatki.

pierwszy stanik z miseczkami | Sklep internetowy KEY