Wprowadzenie w Kobiecość – mój pierwszy stanik

Wprowadzenie w Kobiecość – mój pierwszy stanik

W maju świętujemy relację między mamą i córką. To niezwykłe połączenie, które jest fundamentem w dzieciństwie i oparciem w dorosłym życiu. Bywa piękne i bywa niełatwe. Zwłaszcza, kiedy jest się nastolatką. Ale to właśnie w tym czasie czuła obecność Mamy pozwala na wejście w Świat Kobiecości. Pierwsza miesiączka, pierwszy staniczek, zmieniające się Ciało to ogromne zmiany dla nastolatki. Naturalną przewodniczką w tym czasie zmian jest właśnie Mama.

Pierwszy stanik dla dziewczynki

Ewa, nasza dyrektorka handlowa, tak wspomina ten moment:

Z mojego doświadczenia wynika, że temat zakupu pierwszego biustonosza był dla mojej córki bardzo wstydliwy i krępujący. By dodać jej otuchy opowiedziałam jej o własnych doświadczeniach, kiedy byłam jej rówieśniczką i starałam się delikatnie przygotować Basię do przymierzenia „jej pierwszego biustonosza”. Kiedy córka poczuła się już bezpiecznie, Wspólnie oglądałyśmy i omówiłyśmy kroje staniczków. Wyjaśniłam, że wielkość i rozstawienie piersi są sprawą bardzo indywidualną, ale jedno jest pewne – kiedy buduje się tkanka piersiowa, młoda kobieta nie potrzebuje fiszbin, ponieważ ich zadaniem jest „stabilizowanie biustu”. A nastolatkę fiszbina może cisnąć, uwierać i być dla niej niezdrowa. Dopiero, kiedy poczuła się gotowa poszłyśmy przymierzać staniczki.

Zrozumienie i wsparcie - pierwszy biustonosz dla nastolatek

Uważność i łagodność są kluczowe, by pomóc i wpierać dziewczęta w tym czasie - i mocno poczuliśmy to przez te ponad 20 lat, od kiedy tworzymy My first bra. Od pierwszych spotkań z nastolatkami, w których wsłuchiwaliśmy się w potrzeby, marzenia i pragnienia. Czując i rozumiejąc jak ważnym krokiem w dojrzewaniu jest posiadanie swojego pierwszego prawdziwego staniczka. Nie topiku czy podkoszulki. Dołożyliśmy do dziewczęcych pragnień swoja wiedzę i serce, by w rezultacie powstał niezwykle wygodny, bezpieczny i w pełni dostosowany biustonosz do potrzeb rozwijającego się biustu nastolatki. Stworzony tak, by ten staniczek był prawie taki, jak biustonosz Mamy, tylko malutki i łagodnie przylegający do dziewczęcego, dopiero rozkwitającego biustu.

Tydzień mamy i córki w „Wilczym Zakątku”

Od 20 do 25 maja w naszym autorskim sklepie Key "Wilczy Zakątek" przy ul. Polaka 20 we Wrocławiu zapraszamy Dziewczynki i ich Mamy na wyjątkowe spotkania, gdzie z radością pomożemy w doborze Pierwszego Staniczka dla Nastolatki😊

W pełni przyjaznej atmosferze, którą my, Kobiety z Key stworzyłyśmy z potrzeby serca i chęci spotkań, w centrum naszego rodzinnego Wrocławia z radością wyprowadzimy dziewczęta w świat Pierwszego Staniczka. Opowiemy jak dobrać pierwszy biustonosz i podpowiemy, kiedy sprawdzi się nasz model TBC, a kiedy warto sięgnąć po wariant  TBM.  Zapraszamy do przymierzenia i dobrania go pod swoje indywidualne potrzeby. Bardzo często jest tak, że na pierwsze spotkanie dziewczynka przychodzi z Mamą, a na następne już sama, odważniejsza i pewniejsza siebie.

Tydzień pierwszego staniczka w KEY

Na ten wyjątkowy, majowy tydzień przygotowałyśmy dla Was wyjątkowe niespodzianki:

🌷  1+1 gratis na staniczek dla Twojej Córki

🌺 - 20 % na bieliznę dla Ciebie Mamo

Dodatkowo we wtorek 21.05.24 o godzinie 16.00  świętujemy „Dzień pierwszego Staniczka” i z tej okazji dla młodszych dziewczynek przygotowałyśmy w "Wilczym Zakątku" wyjątkową zabawę plastyczną "Mój wymarzony pierwszy staniczek" 💗 w którym każda z dziewczynek będzie mogła flamastrami, koralikami, piórkami i kredkami wymalować swój pierwszy staniczek. Spotkanie dedykowane jest dla dziewczynek w wieku 9 - 12 lat.             

Z Serca na cały tydzień dla Mamy i córki zapraszamy!

Kobiety z Key 💞

Karolina, Monika i Iwona.

Ps. Czekamy na Was od poniedziałku 20 maja do soboty 25 maja (pon-pt godz. 11.00-18.00; sb 10.00-14.00 ) w sklepie stacjonarnym Key przy ul. Polaka 20 (w pobliżu Pasażu Grunwaldzkiego) we Wrocławiu.

Więcej o Naszych planach dowiecie się również z wydarzenia na Facebooku.