Dołącz do nas

Domyślnie tworzona z Twojego adresu e-mail

Nieprawidłowy adres e-mail.
Wprowadzone hasła się nie zgadzają.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Ważny moment…

Wejście w opowieść o pierwszym staniczku to tak naprawdę wejście w Świat Kobiecości. Naturalną przewodniczką po tym nowym świecie jest Mama. Czasami staje się nią inna bliska Kobieta – starsza siostra, ciocia, babcia..

Pierwsza rozmowa o piersiach i potrzebie stanika to Ważny moment – zarówno dla tej młodej, dopiero wchodzącej w nowy świat, jak i dla tej starszej, dojrzałej Kobiety… warto więc zacząć rozmowę od uśmiechu i pogratulowania Wejścia w nowy etap Życia. Zachęcić do podejścia do siebie i swojego ciałka z dużą dozą czułości i miłości, bo Nasze ciałko to Nasza najlepsza przyjaciółka… taka, którą mamy od zawsze, ale zaczynamy ją głębiej poznawać dopiero podczas dojrzewania.

A Moment pierwszej miesiączki i pierwszego staniczka to niebagatelne doświadczenia, które niesiemy przez resztę naszego Życia. Warto zadbać o jak najmilsze Wspomnienia z tego Czasu.

Karolina Figiel

Głosem Mamy czyli praktyczne wskazówki:

„ Z mojego doświadczenia wynika, że temat zakupu pierwszego biustonosza był dla mojej córki bardzo wstydliwy i krępujący. By dodać jej otuchy opowiedziałam jej o własnych doświadczeniach, kiedy byłam jej rówieśniczką i starałam się delikatnie przygotować Basię do zakupu „jej pierwszego biustonosza”. Kiedy córka poczuła się już bezpiecznie, Wspólnie oglądałyśmy i omówiłyśmy kroje staniczków. Wyjaśniłam, że wielkość i rozstawienie piersi są sprawą bardzo indywidualną, ale jedno jest pewne – kiedy buduje się tkanka piersiowa, młoda kobieta nie potrzebuje fiszbin, ponieważ ich zadaniem jest „stabilizowanie biustu”. A nastolatkę fiszbina może cisnąć, uwierać i być dla niej niezdrowa.

Potem pokazałam jak należy właściwie obwód pod biustem. Pozwoliło to uniknąć Basi niekomfortowej sytuacji w sklepie. Następnie wspólnie ustaliłyśmy termin wyjścia na zakupy.. 🙂

W sklepie przymierzyłyśmy różne kroje – zaczęłyśmy od kroju TBC, a następnie przymierzyłyśmy wzór TBM. Wybór kroju wynika z bardzo indywidualnych odczuć dziewczynki, zarówno fizycznych jaki i „wzrokowych” (miseczki mają różne kształty). I tutaj Basia zdecydowała, że bardziej komfortowo czuje się we kroju TBC.

Mamy często zastanawiają się po jakim czasie należy zmienić rozmiar biustonosza. To ważne pytanie. Biust młodych kobiet rozwija się w różnym tempie i nie mogę tutaj dać Mamom jednej uniwersalnej rady.. Trzeba po prostu obserwować czy ten pierwszy, najmniejszy AA nie staje się „przyciasnawy”, czyli czy na piersiach nie pojawiają się delikatne odciśnięcia od krawędzi biustonosza. Bardzo często dziewczynki nie mówią o „ rozwijającym” się biuście, więc rolą Mamy jest zaobserwowanie momentu, w którym trzeba dokonać wymiany na większą miseczkę BB. I w tym wypadku zachęcam do kolejnego przymierzenia obu krojów w sklepie. To, że dany krój odpowiadał córce na pierwszym etapie, nie oznacza, że nie dokona innego wyboru przymierzając teraz.

Kolejny ważny moment to zmiana na rozmiar CC – ostatni krok przed wyjściem z dziewczęcej rozmiarówki. Przy tej ostatniej zmianie wybrałyśmy komfortowe, termicznie modelowane miseczki TBM.

Myślę, że rolą Mamy jest bycie czułą i uważną na zachodzące zmiany w ciele nastolatki 🙂 Bo tak naprawdę wybór pierwszego staniczka oznacza początek drogi ku dorosłej Kobiecość, a nikt inny nie usłyszy i zrozumie Głosu nastolatki tak, jak jej Mama.”

Ewa Buca – Kubińska,
Mama Basi

CZYTAJ WIĘCEJ

My first bra - Radość z dorastania!

Pracując nad idealnym krojem staniczków dla dorastających dziewczynek stworzyliśmy cztery modele, które sprawią, że z pozoru trudny temat może przerodzić się w ekscytującą i radosną chwilę.

To też świetny moment, aby podczas intymnych rozmów i wspólnych zakupów wzmocnić tę wyjątkową relację jaka tworzy się między córką a mamą.

Aby ułatwić wybór odpowiedniego modelu przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek!

  • Pierwszy stanik powinien być miękki, bez przeszyć i z naturalnej dzianiny, który delikatnie otuli ciało nastolatki – polecamy TBM120
  • Dobrym wyborem będzie także TBM 122 o tym samym kroju co TBM 120, ale wykonany z dzianiny o satynowym połysku. W oczach dziewczynki może być bardziej atrakcyjny. A bawełniana, naturalna wyściółka wewnątrz miseczek dba o komfort noszenia przez cały dzień.
  • Jeśli dziewczynka odczuwa potrzebę większej stabilizacji, warto przymierzyć TBC 024 lub TBC 122 z satynowym połyskiem. Ten krój doskonale zatroszczy się o trochę większy biust za pomocą wzmacniających przeszyć, które zapewnią mu prawidłowe oparcie.

PS: Ważne jest, aby przy mierzeniu pierwszych staniczków pytać córkę o jej odczucia i potrzeby. To dla niej wielka sprawa i na pewno potrzebuje Twojego wsparcia oraz zrozumienia.

Krój TBM – dbamy o wrażliwy biust nastolatki

Miękkie, termicznie modelowane gąbeczki w miseczkach szczególnie polecamy dla dziewczynek o „wrażliwych” sutkach.

Brak wewnętrznych przeszyć i cięć powoduje, że miseczka łagodnie przylega do całej piersi będąc „niewyczuwalną”.

Krój TBC – dbamy o delikatny biust nastolatki.

Miękkie gąbeczki w miseczkach zabezpieczają delikatny biust, szczególnie w czasie zajęć z wychowania fizycznego.

Z myślą o starszych dziewczynkach zastosowaliśmy delikatne przeszycia, które dodatkowo wzmacniają miseczkę zachowując swoją miękkość.

Dodatkową zaletą naszych staniczków jest brak fiszbin. W ich miejscu zastosowaliśmy wzmacniające, nieuciskowe przeszycia dla jeszcze większego komfortu. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę fakt, że biust dziewczynki cały czas rozwija się i nic, absolutnie nic, nie może go uciskać i krępować.

bądź z nami w kontakcie z Naturą

Biustonosz dla nastolatek

Key to sklep pełen pasji i radości tworzenia rzeczy wyjątkowych. Projektując naszą kolekcję, zachwycamy się magią kolorów i wracamy do rytmów płynących w Naturze. Wiemy, że energia zawarta w naszych ubraniach, będzie później towarzyszyła noszącym je osobom. Starannie dobieramy kroje i materiały, by były odpowiednie do potrzeb nastolatki. Wiemy, jak ważne w projektowaniu odzieży dla nastolatek jest uczucie komfortu, jaki zapewnia dobrze dobrana bielizna. Dlatego nasz staniczek My first bra, przeznaczony dla młodych dojrzewających dziewcząt ma wyjątkową konstrukcję i nie zawierają fiszbin. W każdej kolekcji Key znajdziecie ubrania dla nastolatek – radosne piżamki, lekkie dziewczęce komplety, zabawne homeweary i kolorowe sukieneczki, które towarzyszyć im będą na wakacyjnych wyjazdach i letnich obozach. A dedykowane im ciepłe bawełniane i flanelowe piżamki miło ogrzeją i będą doskonałym grudniowym prezentem dla każdej nastolatki.

Zapisz się do newslettera